Vinska Klet Božič se z vinogradništvom in pridelavo vina v Izoli ukvarja že od leta 1902. Dandanes neposredni dediči uspešno uporabljajo izkušnje in znanje svojih prednikov in jih nadgrajujejo s trendi sodobnega kletarstva. Tako vina iz leta v leto dosegajo višjo raven kakovosti, pri tem pa ostajajo zvesta tradiciji.
Vseh vinogradov Vseh vinogradov je približno 10 hektarjev, v njih pa raste 30.000 trt. Največji delež predstavljata avtohtoni sorti slovenske Istre: refošk in malvazija. Ob sivem pinotu in merlotu pa imajo še chabernet sauvignon in staro istrsko sorto maločrn. Vključeni so v tudi integrirano predelavo grozdja. Vinogradi so zatravljeni, grozdje pa pridelujejo na sonaraven način.
Stelju in Klavdiji danes pomagata sinova Kristjan, ki se z vinom srečuje tudi v službi, saj je zaposlen v Vinakopru, absolvent Biotehniške Fakultete v Ljubljani in Patricjo, ki je med tednom sicer v Ljubljani, vsak vikend pa v domačih vinogradih in oljčnikih.
Od leta 2005 kaže Vinska Klet Božič prenovljeno podobo “Vina Božič – 1902”, ki skuša poudariti skrb pri donegovanju vina in sodelovanju z naravo ter nenazadnje spodbujanju zaupanja pri kupcih.
Vinogradi se nahajajo v Izoli na petih glavnih lokacijah, ki nosijo imena “Kažanova”, “Morer”, “Strunjan”, “Koštrlag” in “Vilišan”. Vinogradi so večjo preobrazbo doživeli v 90-ih letih, nakar so se postopoma širili in se trenutno razprostirajo na več kot 15-ih hektarih. Že od nekdaj igrata »glavno vlogo« refošk in malvazija, s širitvijo vinogradov pa se je dopolnjeval tudi asortiman. Danes vam lahko ponudijo pestro paleto vin.
Letošnja trgatev, grozdje se trga ročno, je potekala od začetka septembra do sredine oktobra. Skupaj z grozdjem pa se je obiralo tudi veliko upanje za nov letnik, za katerega pa že lahko rečemo, da bo odličen.